Przejdź do treści
Dzierżawa (wynajem) czy zakup kserokopiarki

Dzierżawa (wynajem) czy zakup kserokopiarki ?

Zastanówmy się, które rozwiązanie jest korzystne dla naszego biznesu, dzierżawa czy zakup urządzenia.

 

Nasza firma proponuje klientom kilka form pozyskania urządzeń wielofunkcyjnych, tradycyjny zakup, dzierżawę lub wynajem urządzenia.

Podstawową różnicą pomiędzy zakupem a dzierżawą jest to, że w pierwszej opcji klient jest właścicielem urządzenia, a my świadczymy usługi serwisowe. Kupno kserokopiarki wymaga zaangażowania własnych środków finansowych, oraz amortyzację urządzenia. W zależności od obciążeń miesięcznych kserokopiarki, pojawiają się koszty standardowych wizyt serwisowych i wymian podstawowych podzespołów, jak również wymiany zdecydowanie droższych podzespołów eksploatacyjnych.

Pojawia się pytanie czy wykonać wymianę eksploatacji często w cenie powyżej 3500 zł netto (np. w przypadku wymian modułów bębnów kolorowych (CMY), tonerów, pasa transferowego, sekcji utrwalania). Kserokopiarka z zużytymi materiałami w przypadku jej odsprzedaży, nie pozwoli nam uzyskać korzystnej ceny.

Kupując urządzenie nie wiążemy się umową i mamy niskie koszty eksploatacji, do momentu zużycia się części eksploatacyjnych kserokopiarki.  W przypadku zakupu urządzeń poleasingowych, należy pamiętać, że jest to sprzęt używany i zużycie poszczególnych elementów eksploatacyjnych może być różne. Dodatkowo standardowe wizyty serwisowe nie gwarantują szybkiej reakcji serwisu, ani urządzenia zastępczego, w przypadku skomplikowanej i długotrwałej naprawy.

Dlaczego więc warto wynająć (wydzierżawić) kserokopiarkę ?

Dostarczamy urządzenie gotowe do pracy, za które klient płaci miesięczną opłatę, w której skład wchodzi czynsz dzierżawny oraz opłata za wykonanie kopie/wydruki. Użytkownik nie ponosi kosztów zakupu sprzętu, jego napraw dostaw oraz wymian materiałów eksploatacyjnych. Comiesięczna faktura kosztowa to kolejna zaleta dzierżawy. Jedynym kosztem jaki klient musi ponieść, to koszt zakupu nośnika (papieru) i prądu do zasilania urządzenia.

Kolejny plus dzierżawy, to przyśpieszony czas reakcji serwisu, urządzenie zastępcze, kontrola i wymiana materiałów eksploatacyjnych, a w przypadku dużego zużycia urządzenia lub dużej usterkowości – urządzenie zostaje wymienione na nową z bieżącej oferty.

Które rozwiązanie jest tańsze?

Przy założeniu umowy na 36 miesięcy i  przy  założeniu 10 000 wydruków miesięcznie, dzierżawa kserokopiarki kolorowej okazuje się tańsza o 15-20% od standardowego zakupu urządzenia – jeżeli dokładnie policzymy całkowite koszty eksploatacji kolorowej kopiarki.

Wynajem kserokopiarki to również korzystniejsze rozwiązanie dla nas. Zyskujemy lojalność na określony w umowie czas, pozwala nam to również na zapewnienie bezproblemowej oraz stabilnej pracy urządzenia, na bieżąco monitorujemy kondycję kserokopiarki.

Naszym zdaniem dzierżawa lub wynajem do najkorzystniejsza forma korzystania z urządzenia. Nie wymagamy wielu formalności, tak jak to jest w leasingu, klient nie ponosi kosztów zakupu urządzenia, a środki które miały zostać przeznaczone na zakup, rozkładają się na kilkanaście miesięcy dzierżawy. Wszelkie naprawy i wymiany materiałów eksploatacyjnych nie zaprzątają głowy klientowi.

Zakup urządzenia poleasingowego, to również pewne ryzyko – można trafić np. na nieuczciwego sprzedawcę, który proponuje urządzenie “prawie nowe” w rewelacyjnej cenie, z nową eksploatacją.

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą, zaprezentujemy naszą ofertę oraz zaproponujemy rozwiązanie dostosowane do Państwa potrzeb.

Dzierżawa (wynajem) czy zakup kserokopiarki

 

Strona Główna » Dzierżawa (wynajem) czy zakup kserokopiarki ?

Dzierżawa (wynajem) czy zakup kserokopiarki ?